CO JE KRATOM ?

Kratom 

Latinským názvem Mitragyna speciosa,  je tropický strom příbuzný kávovníku. Roste převážně v jihovýchodní Asii. Tento strom dorůstá výšky až 30ti metrů, má mohutnou korunu s velkými listy měřícími i 25 centimetrů (u některých druhů dokonce 40-50 cm)....Druhy 

základní rozdělení kratomu se odvíjí od barvy žilek listů s čímž je spojeno různé množství a druhy alkaloidů které obsahují. 

Dělí se na zelený, bílý a červený. Tyto druhy se dále dělí dle oblasti kde se pěstují                                    (např Green Bali, Green Sulawesi..) Každý druh má dle barvy i oblasti své specifické vlastnosti. 


Jak je to s legalitou ?

V České republice bohužel prozatím není kratom nikam zařazen. Nejedná se tedy ani o potravinu ani doplněk stravy. Z tohoto důvodu se u nás smí tedy prodávat pouze jako sběratelský předmět.

Z důvodu různorodých obsahu alkaloidů je Kratom v poslední době ve spoustě státech velmi řešené téma.

V dnešní době je kratom zakázán v oblasti Malajsie, Barmy, Bhútánu také Austrálie, Ruska a některých států USA, z členů EU pak Švédsko, Dánsko, Rumunsko, Polsko, Litva a Lotyšsko. Ve většině těchto států se kratom bohužel zakázal jako návyková látka, aniž by si o něm vláda zjistila dostatečné informace.  V roce 2016 agentura DEA plánovala v celých USA kratom zakázat, ale kvůli protestům vědecké komunity a veřejnosti byl tento návrh odvolán k dalšímu přezkoumání a do dnes platí zákaz jen v minimu států této země.